;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
İETT Bu Kez İstanbullulara Kan Ulaştıracak
24 / 12 / 2013

Megakent İstanbul’un kent içi toplu ulaşımına 141 yıldır çözümler üreten İETT Genel Müdürlüğü, bu kez Türk Kızılayı ile kentin kan ihtiyacına el attı. Düzenlenen kampanya süresince İETT çalışanları kan bağışında bulunurken, İETT’ye ait durak ile garajlarda halka yönelik kan bağışı ve bilgilendirme etkinlikleri düzenlenecek.

Kızılay Tüm Dünyaya Örnek Oluyor

Kent içi toplu ulaşım hizmetinde öncü olan İETT Genel Müdürlüğü, (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri), Türk Kızılayı ile örnek bir projeye imza attı. Kampanya imza törenine Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar ile Yönetim Kurulu Üyeleri Gülay Aslan ve İsmail Hakkı Turunç ile İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı ile yöneticiler ve çalışanlar katıldı.

Genel Başkan Akar, Türk Kızılayı’nın 2005 yılından bu yana yürüttüğü düzenli, güvenli ve gönüllü kan bağışı programı ile ülkenin kan ihtiyacının tamamına yakınını karşıladığının altını çizdi. Genel Başkan Akar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere tüm İETT personeline ve yöneticilerine örnek duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı da “Bizler kampanyamız ile topluma küçük bir katkıda bulunuyoruz. Oysa katkının en büyüğünü Kızılay yapıyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yürüttüğü insani yardım çalışmalarıyla dünyadaki kuruluşlara örnek oluyor. Biz de kan bağışında farkındalık yaratmak için buradayız” diye konuştu.

Duraklar ve Garajlarda Kan Bağışı

Protokol imza töreninin ardından İETT Genel Müdürü Dr. Baraçlı kan vererek kampanyayı başlattı. Türk Kızılayı ve İETT Kan Kampanyası kapsamında İETT personeline, Kızılay Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi ekipleri tarafından kan bağışı konusunda bilinçlendirme eğitimi verilecek. İETT çalışanları kan bağışının önemine dikkat çekerek toplumda farkındalık yaratmak için kan bağışlayacak. Kan bağışı kampanyası sadece İETT çalışanları ile sınırlı kalmayacak. İETT’ye ait duraklar ve garajlar da, İstanbulluların kan bağışında bulunması için tahsis edilecek. Kızılay ekipleri ve İETT’nin belirlediği önemli noktalarda sabit kan alma birimleri de kurulacak.

;