;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
AK Parti Gençlik Kolları’ndan Kan Kampanyası
3 / 2 / 2014
Türk Kızılayı Kan Hizmetleri ekiplerinin,  yıl boyunca sürdürdüğü kan bağışı kampanyasına bir destek de AK Parti Gençlik Kolları’ndan geldi. İstanbul’da Pendik İlçe Gençlik Kolları’nın düzenlediği kan bağışı kampanyasına ilgi büyüktü.   
 
Pendik Belediyesi’nden Sabit Kan Bağışı Merkezi  
AK Parti Pendik Gençlik Kolları’nın düzenlediği kan bağışı kampanyasına Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Pendik Şube Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Danışmanı Taşkın Gündağ, Kızılay Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ile Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, AK Parti Pendik Gençlik Kolları Başkanı Erkan Gül ve yöneticiler katıldı.

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, “Kızılay olarak halkımızla, toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelip yıl boyunca düzenlediğimiz kan bağışı kampanyaları ile ülkemizin kan ihtiyacını karşılıyoruz. 2005 yılında başlattığımız ‘Güvenli, düzenli ve gönüllü’ kan bağışı programıyla 2013 yılında 1 milyon 650 bin ünite kan topladık. Bu başarıda halkımızın ve yerel yöneticilerimizin desteği bizim için önemli. Pendik Belediye Başkanımız, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Yerleşkesi içinde Kızılay’a sabit kan birimi merkezi tahsis etti. Desteklerinden dolayı tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum. Ayrıca örnek bir duyarlılık sergileyerek kan bağışında bulunan gençlerimizi de tebrik ediyorum” dedi.  Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin de Kızılay’ın son 10 yılda yürüttüğü başarılı kan temini programı ile bugün ülkenin kan ihtiyacının yüzde 85’ini karşıladığını hatırlattı. Başkan Şahin “Kızılay güvenli kan programında da uluslar arası standartlara ulaştı. Pendik Belediyesi olarak Kızılayımızın başarılarının içinde yer almak bizim için gurur verici” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
;