;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Ünlülerden Kan Bağışına Yoğun İlgi
14 / 2 / 2014
Engelsiz Yaşam Vakfı’nın düzenlediği ‘Yılın En İyileri Ödül Töreni’ne Türk Kızılayı kan bağışı standı damgasını vurdu. Türk Kızılayı’nın özel ödüle layık görüldüğü gecede ünlüler kan bağışında bulundu.
 
Engelsiz Yaşam Vakfı ve Türk Kızılayı Merter Şubesi’nin düzenlediği geceye Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Merter Şube Başkanı Ercan Tan, Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan’ın yanı sıra aralarında sanatçılar Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Esra Erol’un da bulunduğu sanat, spor ve medya dünyasından birçok ünlü katıldı. Gecede sanat, politika, sinema, Tv, sahne ve iş dünyasından 53 dalda ‘Yılın En’leri ödülü verildi.
 
“Türk Kızılayı Gururumuz”
 
Vakıf Başkanı Atilla Kalpakarslan, iyilikte, yardımlaşmada tüm sivil toplum örgütlerine liderlik yapan Türk Kızılayı ile gurur duyduklarının altını çizerek ‘Vakıf Özel Ödülü’nü Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’a takdim etti. Genel Başkan Akar da “Bu gurur hepimizin. Ben bu gece bir başka gururumuzu da sizinle paylaşmak istiyorum. Türk Kızılayı olarak üyesi olduğumuz Uluslar arası Kızılay Kızılhaç Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Üyeliğine ikinci sıradan seçildik. Bunun anlamı sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki insani yardım çalışmalarına da Türk Kızılayı yön verecek” diye konuştu.
 
Geceye Türk Kızılayı Merter Şubesi’nin organizasyonuyla kurulan kan bağışı standı damgasını vurdu. Kimi ünlüler standa gelerek hatıra fotoğrafı çektirirken, Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’dan kan bağışı hakkında bilgi aldı, kimi de kolları sıvayıp kan bağışında bulundu. Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, spor spikeri Ersin Düzen, oyuncu Salih Güney kan bağışladı.
    
53 dalda ödüllerin verildiği gecede engelliler için 130 aküsüz, 3 akülü tekerlekli sandalye, 140 bin TL değerinde iş becerisi eğitim bursu ve 10 bin TL yardım sağlandı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
;