;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’nden Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Plaket
18 / 2 / 2014
Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nün destekleriyle gerçekleşen başarılı çalışmalardan dolayı Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. Süleyman BÜYÜKBERBER’e plaket takdim edildi.
 
Türk Kızılayı’nın sürdümekte olduğu Güvenli Kan Temini Programı ve gençlik konsepti olan Hedef 25 çalışmaları kapsamında Gazi Üniversitesi’nde belirli dönemlerde kan bağışçısı kazanımına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. 2013 yılı boyunca üniversite genelinde gerçekleşen 40 kan bağışı kampanyası faaliyetinde 2 bine yakın bağış gerçekleşmiştir. Üniversitede gerçekleşen kampanyalar her geçen yıl artmaktadır.
 
Genç nesilde farkındalık yaratmayı amaçlayan Hedef 25 çalışmalarının aktif olarak devam ettiği üniversiteye teşekkür amacıyla Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat GÜLER ve Ankara Kan Bağışı Müdürü Dr. İbrahim GÜNAY tarafından ziyaret gerçekleşmiştir. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman BÜYÜKBERBER’e Gazi Üniversitesi işbirliği çalışmaları hakkında bilgi verilmiş ve teşekkür etmek amacıyla plaket takdim edilmiştir. BÜYÜKBERBER  ziyaret sonunda 80 bin öğrencisi ve 8 bine yakın çalışan kadrosu ile desteklerinin hız kesmeden devam edeceğini belirtmiştir.
 
Ülkemizin sayılı üniversitelerinden olan Gazi Üniversite’sinin akademik başarılarının yanında sosyal sorumluluk konusunda da sergilediği bu örnek davranıştan dolayı teşekkür ederiz.
;