;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Ege Bölge Kan Merkezi’nin Akreditasyonu Yenilendi
13 / 3 / 2014
Sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da alanında en modern tesislerinden olan Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi, tıbbi laboratuvar standardı akreditasyonunu yeniledi. Bölge Kan Merkezi kalitesini bir kez daha kanıtladı.
 
Özellikle sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda personel, hasta ve tesis güvenliği, enfeksiyonların ve yanlış uygulamaların önlenmesi, kişisel bilgilerin gizliliklerinin korunması ve sistemin sürekli iyileştirilmesi konularında standartları geliştiren JCI (Joint Commision International-Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonu) Türk Kızılayı’nın kan bağışı konusunda hizmet veren 16 bölge kan merkezinden biri olan Ege Bölge Kan Merkezi’nin akreditasyonunu yeniledi.
 
Dünyanın en önemli kalite kuruluşlarından olan JCI tarafından 2011 yılında denetlenen ve akredite edilen Ege Bölge Kan Merkezi, 11-13 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan denetimleri de başarıyla tamamladı. Bu başarıda tüm çalışanlarının payı olduğuna dikkat çeken Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, tüm çalışanlarına teşekkür etti.
;