;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Üniversite Öğrencilerinden Kan Bağışı Rekoru
21 / 3 / 2014
Türk Kızılayı’nın Güvenli Kan Temini çalışmasının en büyük destekçilerinden olan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), yine önemli bir kan bağışı etkinliğine imza attı. “Kampüsün Kanında Hayat Var” diyen 1453 üniversite öğrencisi ve akademisyen kan bağışında bulunarak, yine diğer üniversitelere örnek oldu.
 
BEÜ spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülsüm Özet, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu ve Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün katıldı. Spor salonunu dolduran ve kan bağışı için sıraya giren öğrenci ve akademisyenleri Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de yalnız bırakmadı.
 
2012 yılında gerçekleştirilen organizasyona 705 ünite kan bağışında bulunan BEÜ öğrencileri, 2013 yılında bin 267 ünite kan bağışlayarak bir günde en çok kan bağışında bulunan üniversite olarak adlarını duyurdular. Bu defa bir önceki kan bağışı sayısının üzerine çıkmayı hedefleyen BEÜ öğrencileri, gün boyu süren organizasyon kapsamında bin 453 ünite kan bağışında bulundular.
 
Düzenli bağış yapan kan bağışçısı önemli
 
Etkinlikte bir konuşma yapan ve kan bağışı konusunda desteğini esirgemeyen Rektör Özer’e teşekkür eden Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülsüm Özet, “Kan, tek kaynağı insan olan ve yerinde kullanıldığında hayat kurtaran bir tedavi aracımız. Bu bizim için çok önemli. Kaynağı da güvenli ve düzenli donörler olması gerekiyor. Buna da ne kadar genç yaşta başlarsak o kadar verimli olabiliyoruz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
;