;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Kan Bağışına İlk Adım Projesi Doğaya da Hayat Verdi
26 / 3 / 2014
Şahinoğlu Koleji, Ülke kan ihtiyacının karşılanması ve öğrencilerini ‘’Geleceğin kan bağışçıları’’ olmasını sağlamak amacıyla Türk Kızılayı ile ortaklaşa “Kan Bağışına İlk Adım Projesi”ni hazırlamış ve hayata geçirmiştir. Proje çerçevesinde öğrencilerin kan bağışı konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanarak, bu bilgileri ailelerine ve çevrelerine aktarmaları için çalışmalar gerçekleştirildi. Öğrenciler  kan bağışı için halkı kan bağışına davet ederek bu projede aktif rol aldılar.


Kan bağışının insan hayatı kurtarmak konusundaki öneminin, doğayı korumak ve yaşatmak için fidan dikimiyle aynı paralelde olduğu düşüncesiyle bir hatıra ormanı oluşturulması da planlandı.

Samsun Orman Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefliğinin desteğiyle Canik İlçesi Sarıbıyık Köyünde 3 hektarlık bir alana Şahinoğlu Koleji öğrencileri, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu, üyeleri ve gönüllüleri ile birlikte 300 adet kızılçam fidanı dikildi.Kan Bağışına İlk Adım Hatıra Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi öncesi konuşan Şahinoğlu Koleji Genel Müdürü Ulaş SAĞIRKAYA, "Amacımız anaokulu, ilkokul ve orta öğretim okullarında eğitim gören genç beyinlerde kan bağışı bilincinin, önemini, farkındalığını oluşturmak ve tüm çevreye yaymaktır. Bu amaçla bu projeyi hazırladık. Bu proje kapsamında 300'e yakın öğrencimizle bugün hatıra ormanına gelerek fidan dikimi gerçekleştirdik" dedi.Geleceğin kan bağışçıları olan öğrencilerini, toplumda farkındalık yaratacak sosyal sorumluluk projelerine yönlendirerek, toplumsal sorunlarda çözümün bir parçası olmaları için, “Kan Bağışına İlk Adım Projesi”ni hazırlayarak hayata geçiren Şahinoğlu Koleji Yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.
;