;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Mahalleler Kan Bağışlıyor
26 / 3 / 2014
 
İlkadım Belediyesinin katkıları ve İlkadım İlçesi Mahalle Muhtarlarının İşbirliği ile “Mahalleler Kan Bağışlıyor Projesi” Hayata Geçirildi.
         
Samsun iline bağlı İlkadım Belediyesi, İlkadım İlçesi Mahalle Muhtarları ve Türk Kızılayı işbirliği ile  kan bağışı gibi toplumsal bir meselede sorumluluk bilinci içerisinde çözüme yönelik hareket edebilme kabiliyeti kazandırmak amacı ile “Mahalleler Kan Bağışlıyor” isimli proje hayata geçirdi.

Bu proje ile İlkadım İlçesindeki Mahalle Muhtarları kan bağışı konusunda bilgilendirilerek, kendi mahallelerinde düzenlenen kan bağışı organizasyonlarına mahallelerinde ikamet eden kişileri kan bağışında bulunmaya davet ettiler. Bu çalışma sayesinde İlkadım İlçesinde ikamet eden kişilerde kan bağışı bilinci oluşması ve yapılan kan bağışı organizasyonlarında alınan kan bağışları ile sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ve kan ürünü ihtiyaçları karşılanması sağlandı.“Mahalleler Kan Bağışlıyor” isimli proje kapsamında gerçekleştirilen kan bağışı kabul çalışmalarında kan bağışında bulunan kişilere İlkadım Belediyesi tarafından projenin hatırası olarak üzerinde projenin görselinin bulunduğu kupa hediye edildi.

Proje süresince en fazla kan bağışının yapıldığı ilk üç mahallenin muhtarlarına düzenlenen törenle plaketler ve beratlar takdim edildi.  Adalet Mahallesi Muhtarı Sayın Kadir DURĞUT, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Sayın Ahmet İNAN ve Kılıçdede Mahallesi Muhtarı Sayın Sebahattin YAVUZ’a plaketleri Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Sayın Mustafa KESKİN tarafından takdim edildi. Projeye destek veren diğer muhtarlara da teşekkür belgesi takdim edildi. Ayrıca İlkadım Belediyesinin projeye desteğinden ötürü Belediye Başkanı Necaattin DEMİRTAŞ adına Başkan Danışmanı Şerif MIRIK’a Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Sayın Mustafa KESKİN tarafından plaket takdim edildi.

 
 
 
;