;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Abidinpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Kan Bağışı
4 / 4 / 2014
Abidinpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ülke kan ihtiyacının karşılanması ve öğrencilerinin ‘’Geleceğin kan bağışçıları’’ olmasını sağlamak amacıyla Türk Kızılayı ile ortaklaşa “Kan Bağışı Projesi”ni hazırlamış ve hayata geçirdi.

2009 yılından bu yana geleneksel hale gelen kan bağışı organizasyonlarıyla, öğrencilerin kan bağışı konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanarak, bu bilgileri ailelerine ve çevrelerine aktarmaları için çalışmalar gerçekleştirildi. Öğrenciler  kan bağışı için halkı kan bağışına davet ederek bu projede aktif rol aldı. 2009 yılından bu yana toplam 1300 başvuru oldu ve 1037 kişi kan bağışında bulundu.

Kan bağışı kampanyasına, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Dürmüş de katıldı. Kan bağışında bulunan müfettişler ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Dürmüş, “Böyle güzel ve örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atan okulumuzu, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.” dedi.

Abidinpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve emeği geçen herkese sosyal sorumluluk konusunda sergiledikleri bu örnek davranıştan dolayı Türk Kızılayı olarak teşekkür ediyoruz.
;