;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Ankara Kan Bağışı Merkezi’nden Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü’ne Plaket
4 / 4 / 2014
Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü’nün destekleriyle gerçekleşen başarılı çalışmalardan dolayı Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. Murat Tuncer’e plaket takdim edildi.
 

Türk Kızılayı’nın sürdürmekte olduğu Güvenli Kan Temini Programı ve gençlik konsepti olan Hedef 25 çalışmaları kapsamında Hacettepe Üniversitesi’nde belirli dönemlerde kan bağışçısı kazanımına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. 2013 yılı boyunca üniversite genelinde gerçekleşen 14 kan bağışı kampanyası faaliyetinde 314 ünite kan bağışı gerçekleşmiştir. 2014 yılında ise 6 kan bağışı kampanyasında 307 ünite kan bağışı gerçekleşmiştir. Üniversitede gerçekleşen kampanyalar her geçen yıl artmaktadır. 

Genç nesilde farkındalık yaratmayı amaçlayan Hedef 25 çalışmalarının aktif olarak devam ettiği üniversiteye teşekkür amacıyla, Ankara Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. İbrahim GÜNAY tarafından ziyaret gerçekleşmiştir. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tuncer’e Hacettepe Üniversitesi işbirliği çalışmaları hakkında bilgi verilmiş ve teşekkür etmek amacıyla plaket takdim edilmiştir. Tuncer,  ziyaret sonunda 40 bin öğrencisi ve 4 bine yakın çalışan kadrosu ile desteklerinin hız kesmeden devam edeceğini belirtmiştir.
 
Ülkemizin sayılı üniversitelerinden olan Hacettepe Üniversite’sinin akademik başarılarının yanında sosyal sorumluluk konusunda da sergilediği bu örnek davranıştan dolayı teşekkür ederiz.
;