;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Selçuk Üniversitesi Kan Bağışladı
4 / 4 / 2014
Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsünde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında, 630 ünite kan bağışı toplandı.

Selçuk Tıp Fakültesi Hastanesi ve Radyo Üniversite iş birliği ile 24-25-26-27 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Radyo Üniversite’nin kan bağışı alanında yaptığı canlı DJ performansları ile hem eğlenen hem de kan bağışında bulunarak hiç tanımadıkları insanların hayatlarını kurtaran 18-27 yaş arasındaki gençler etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.  

03.04.2014 tarihinde Türk Kızılayı tarafında gerçekleştirilen ziyarette Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hakkı Gökbel’e ve Selçuk Tıp Fakültesi Hastanesi Transfüzyon Merkezi Sorumlusu Doç.Dr. Uğur Arslan’a teşekkür etti.

Üniversite ve Tıp Fakültesi Hastanesinden Gönüllü Kan Bağışına Destek,

Ülke kan ihtiyacının düzenli bilinçli ve gönüllü insanlardan karşılanmasına yönelik gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarına 70 Bin öğrencisi ile destek olacağını ve çalışmalara Selçuk Tıp Fakültesi Hastanesi işbirliği ile devam edileceğini belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hakkı Gökbel; kan bağışı sayılarının artacağını belirtti.
;