;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Karabük Üniversitesi’nden Kan Bağış Rekoru
9 / 5 / 2014
Türk Kızılayı’nın en önemli kurumsal kan bağışçılarından olan Karabük Üniversitesi bir ilke imza attı. Üniversite öğrencileri, akademisyenler ve üniversite çalışanlarının destek verdiği kampanya çerçevesinde bir günde 2 bin 23 ünite kan bağışı alınarak, rekor kırıldı.
 
 
Karabük Üniversitesi ve Türk Kızılayı işbirliğinde, “Kanın bana hayat olsun, kanın kampüse fidan olsun” sloganıyla gerçekleştiren kampanya çerçevesinde Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu’nu dolduran öğrenciler, akademisyenler ve üniversite çalışanları gün boyunca kan bağışında bulundu. Kampanyanın en büyük destekçilerinden olan ve ilk kan bağışını yapan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ile Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu, Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, Karabük Şubesi Başkanı Mehmet Ulukaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun da bağışta bulunanları yalnız bırakmadı.
 
Cumhuriyetin 100’üncü Yılı İçin
 
Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı özlemine istinaden “2023 ünite Kan Bağışı Kampanyası”nı düzenlediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Karabük Üniversitesi öğrencileri sosyal sorumluluk projelerinde sınır tanımıyorlar. En büyük mucize bu kanın bir damarda akması, bir yürekte 
toplanmasıdır. Tek yürek oluşumuzun simgesi olan Cumhuriyetimizin 2023 yılına istinaden kan bağışı kampanyası başlattık. Ecdadımız Cumhuriyetimizi kurarken kanından, canından, m
alından her şeyinden fedakarlık etti. Bugün hem ecdadımızı anmak, hem de bize emanet edilen Cumhuriyeti
n 100'üncü yılına özlem duyduğumuzu bir kez dah
a hatırlatmak adına kan bağışı kampanyasını başlattık. İnşallah 2023 yılı geldiği zaman sizler bu ülkenin yönetiminde ve üretiminde etkin rol alacaksınız. O zaman da bugün göstermiş olduğunuz fedakarlığı göstereceksiniz” dedi.
 
Türkiye’nin dört bir tarafındaki üniversitelerin kan bağışı konusunda en büyük destekçiler olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel ise, kampanyaya destek veren tüm üniversitelilere teşekkür etti.
 
Bu önemli kampanyada Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı 7 doktor, 37 flebotomist görev aldı. 100 öğrenci ise organizasyona destek verdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
  • Resim : 9
;