;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Sakarya Üniversitesi Tuğba'yı Anıyor
13 / 5 / 2014
Sakarya Üniversitesi'nde, go-kart kazasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencisi Tuğba Erdoğan'ın anısına düzenlenen bir kampanya ile başlatılmıştır. Tuğba'nın babası, büyük kızını da lösemi hastalığından kaybettiği için böyle bir kampanyanın yapılmasını takdirle karşılamış olup 2013 yılındaki kampanya geleneksel olarak her yıl düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Bu doğrultuda“2. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ TUĞBA’YI ANIYOR” kan bağışı kampanyası bugün Tuğba'nın anne ve babası Zehra ve Süleyman Erdoğan'ın ve aynı zamanda Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Serdivan Şube Başkanı Necmi İdil, Erenler Şube Başkanı İsmail Ergün, Karasu Şube Başkanı Adem ekşi, Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü İdari ve Mali Koordinatörü Erkan Oğuztürk, Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kan Bağışçısı Kazanımı Birim Yöneticisi Dr. Metin Kalender'in katılımı ile başlamıştır.

Kampanya hedefi 2014 ünite olup, bu kapsamda 39 flebotomist, 8 doktor ve 100 gönüllü öğrenci ile aktif olarak devam etmektedir. 
;