;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
İncirliova'da Kan Bağışı
13 / 5 / 2014
Aydın Kızılay Kan Bağış Merkezi ile İncirliova Belediyesi işbirliğiyle kan bağış kampanyası için Cumhuriyet Meydanı'nda kan bağış çadırı kurularak vatandaşların gönüllü olarak kan bağışlanması sağlandı. Aydın'da ilk defa belediye ile işbirliği içerisine düzenlenen kan bağış kampanyası, vatandaşlarca da yoğun bir şekilde karşılandı.

Aydın Kızılay Kan Bağış Merkezi ekip doktorları Halil Barış Çaldıran ile Gül Asena Eryıldız, Kan Bağışçı Uzmanı Cemile Harman, Kan Alma Uzmanları ile Destek Uzman personellerinin katılımıyla başladı. Kan veren halka ise personeller tarafından kan şekerinin düşmesini engelleyici yiyecekler verildi.

18-65 yaş arasında ve 50 kilo üzerinde isteyen herkesin kan bağışında bulunmasından önce "Kan Bağışçısı Bilgilendirme Formu" doldururken, genel durumu değerlendirilen bağışçıların kan basıncı ile nabzı ölçülerek, kan sayımı için bir örnek alındı. Kronşk hastalığı ve düşük tansiyonlu olanlar ile kan sulandırıcı ilaçlar ve sürekli ilaç kullananlar bağış yapamadı.

Kurulan Kızılay çadırlarında halkın kan vermesi sağlanırken Belediye Başkanı olduktan sonra da ilk kez kan veren İncirliova Başkanı Gürşat Kale de bağışını yapmış oldu.
;