;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Yıldızlı Kan Bağışı
21 / 5 / 2014
Yıldız Teknik Üniversitesi, kuruluş yıldönümünü Türk Kızılayı’na kan bağışlayarak kutladı.  Üniversitede, “Haydi Yıldızlı Kan Bağışına” sloganı ile düzenlenen kampanyada Türk Kızılayı’na 1.300 ünite kan bağışı yapıldı.
 
1911 yılında kurulan ve Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi, kuruluş yıldönümünü anlamlı bir kampanya ile kutladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in talebi ve Türk Kızılayı Merter Şube Başkanı Ercan Tan’ın desteği ile üniversitede    “Haydi Yıldızlı Kan Bağışına! Hedef 1911” sloganı ile kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 
Kampanyaya Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Haluk Görgün, Prof. Dr. Turgut Kocatürk, Prof. Dr. Yusuf Ayvaz Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Bahar Sivri,  Teknopark Genel Müdürü Mahmut Karaman, Türk Kızılayı Merter Şubesi Başkanı Ercan Tan ve Güngören Şubesi Başkanı İhsan Demiray katıldı.
 
Geçen Yılı İkiye Katladılar
 
Kampanya,  Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü, Teknopark, Yıldız Kampüsü  ve Maslak kampüslerinde eş zamanlı başladı. Kampanya kapsamında üniversitede faaliyet gösteren kulüp başkanları, öğrencileri kan bağışı için davet etti.
 
Türk Kızılayı, kan alma faaliyetini 21 doktor, 75 flebotomist,14 kan bağışçısı kazanımı uzmanı,   90 gönüllü katılımcı ile 104 kan alma yatağı ve 17 çadırda gerçekleştirdi. Kampanya üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Kızılay’a üniversite yönetimi ve öğrencilerinden 1.300 ünite kan bağışı yapıldı.
 
Üniversitede geçen yıl düzenlenen kan bağışı kampanyasında ise toplam 693 ünite kan bağışı alınmıştı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
;