;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
GOP Üniversitesi Rektöründen Kan Bağışına Destek
26 / 5 / 2014
Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından her yıl çoşkuyla kutlanan bahar şenlikleri kapsamında düzenlenen 15. Bilim, Sanat, Kültür ve Spor Günleri etkinliğini ziyaret eden Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN kan bağışında bulundu.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN 15. Bilim, Sanat, Kültür ve Spor Günleri etkinlik alanına Türk Kızılayı Tokat Kan Bağışı Merkezi tarafında kurulan kan bağışı çadırını ziyaret ederek kan bağışında bulundu. Kan Bağışı sırasında, sosyal sorumluluk çerçevesinde Kızılay'ın faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirten ŞAHİN, Türk Kızılayı’na her zaman destek olduklarını ve olacaklarının altını çizdi. 2013 yılında Türk Kızılayı Tokat Kan Bağışı Merkezi tarafından kabul edilen kan bağışı sayısının %25’e yakınının Taşlıçiftlik Yerleşkesindeki ve ilçelerdeki fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksekokullarında periyodik olarak düzenlenen kan bağışı kampanyalarından sağlanmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti. Etkinlik alanında gönüllü olarak çalışan üniversite öğrencileri ile de sohbet eden Sayın ŞAHİN “Öğrencilerimizin kan bağışının yanı sıra gönüllü olarak da ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşuna destek olmaları memnuniyet vericidir.” dedi. Ziyareti sırasında Rektör Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN’in yanı sıra Genel Sekreter Doç. Dr. Hüseyin ÖZYURT ve beraberindeki öğretim üyeleri de kan bağışında bulundular.

Türk Kızılayı olarak, 15. Bilim, Sanat, Kültür ve Spor Günleri etkinlik kapsamında düzenlenen  kan bağışı kampanyasına destek olan başta Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yönetimi, Öğretim Üyeleri ve öğrencilere teşekkür ediyoruz. 
;