;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
LC Waikiki Çalışanlarından 1.222 Ünite Kan Bağışı
29 / 5 / 2014
Moda ve perakende sektörünün lider markası LC Waikiki, Türk Kızılayı ile işbirliğini sürdürüyor.  LC Waikiki çalışanları ‘Hayat Dolu 5 Gün’ kampanyası ile 1222 ünite kan bağışladı. LC Waikiki ayrıca gezici kan alma aracı olarak kullanılmak üzere tır dorsesi bağışladı.

LC Waikiki’de ‘Hayat Dolu 5 Gün’ 

Afet dönemlerinde ve yıl boyunca süren sosyal yardım çalışmalarında Türk Kızılayı’ nın en büyük kurumsal destekçisi olan LC Waikiki,  Türk Kızılayı’nın ‘Güvenli Kan Temini Programını da destekliyor. LC Waikiki çalışanları arasında bu yıl ikincisi düzenlenen Hayat Dolu 5 Gün Kampanyası 21 – 25 Mayıs tarihleri arasında tamamlandı. Kampanyada LC Waikiki çalışanları, Türk Kızılayı’na 1.222 ünite kan bağışında bulundu. LC Waikiki, ayrıca Türk Kızılayı’na gezici kan alma aracı olarak başta İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde kullanılmak üzere bir adet tır dorsesi bağışladı. Kızılay’ın kan faaliyetlerinde kullanılacak tır dorsesinin teslimi için İstanbul’da LC Waikiki Genel Merkezi’nde düzenlenen törene Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Merter Şube Başkanı Ercan Tan ve yöneticiler katıldı. 

“Tüm Kurum ve Kuruluşlara Örnek Oluyor”

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, LC Waikiki çalışanlarına ve Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’ e teşekkür ederek “LC Waikiki firması, yıl boyunca sürdürdüğümüz tüm sosyal yardım çalışmalarına, afetlere ve Güvenli Kan Temini Programımıza verdiği destekle tüm kurum ve kuruluşlara örnek olmaktadır. Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamak için yıl boyunca çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, geçen yıl 1 milyon 800 bin ünite kan bağışı gerçekleştirildi. Sizlerin de gerçekleştirdiği   1222 ünite kan bağışı da yüzlerce hastaya şifa olacak. Tır dorsesi de gezici kan alma aracı olarak hizmet verecektir. Bugün burada sadece LC Waikiki çalışanları ile değil dev bir Türk Kızılayı gönüllü ordusu ile birlikte olmaktan büyük onur duyuyorum” açıklamalarını paylaştı.

“Nerede Bir Mazlum Varsa Türk Kızılayımız Yanında”

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, “Ülkemizde ve dünyanın neresinde bir mazlum varsa Türk Kızılayımız onun yanında. Biz de LC Waikiki olarak Türk Kızılayımızın peşine takılıp destekte bulunuyoruz. Türk Kızılayı’nın gerek afet dönemlerinde, gerekse yıl boyunca sürdürdüğü sosyal yardım çalışmalarında en büyük kurumsal destekçisiyiz. Geçen yıl ülke genelinde LC Waikiki çalışanları arasında düzenlenen kan bağışı kampanyasında Türk Kızılayı’na 727 ünite kan bağışladık. Bu yıl da 1.222 ünite kan bağışında bulunduk. Ayrıca Türk Kızılayı’nın yürüttüğü Güvenli Kan Temini Programı’na da destek verdik ve gezici kan alma aracı olarak bir tane TIR dorsesi bağışladık” dedi.

Konuşmanın ardından Türk Kızılayı Genel Başkanı  Ahmet Lütfi Akar, tır dorsesinin ruhsatını takdim eden LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’e Türk Kızılay’ı adına bir plaket takdim ederek kendisine ve kan bağışlarıyla destek veren tüm firma çalışanlarına teşekkürlerini sundu.
;