;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer; "Keşke daha fazla destek olabilsek…"
13 / 8 / 2014
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Dilek Güvençer, il protokolü ile birlikte Menteşe Belediyesi’nin kurduğu iftar çadırında vatandaşlarla iftar yaptı. İftar sonrasında, Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Dilek Güvençer; İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Nejdet Koparan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve İl Müftüsü Abdurrahman Koçak’ın da katılımıyla Türk Kızılayı Muğla Kan Bağışı Merkezi’ne ziyarette bulunmuşlardır.
 
Ziyarette yaptığı konuşmada, “Her şeyden önce size bir teşekkür borcumuz var. Bizim için çalışıyorsunuz. Her birimiz hem kendimiz hem de yakınlarımız için her zaman kana ihtiyaç duyabiliriz. İnsanın başına gelmeyince anlayamıyor. Sizler bizler için çalışıyorsunuz emek harcıyorsunuz keşke daha fazla destek olabilsek. Her birinize çok teşekkür ediyorum. Dilerim kan bağışı giderek daha da artar.” açıklamasında bulunan Vali Güvençer ayrıca kana her zaman ihtiyaç duyulduğunu da vurguladı.
 
Türk Kızılayı Muğla Kan Alma Birimi doktoru Dr. Gülçin Kınay Polat ile Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Nilüfer Erdoğan kan bağışının önemi, bağışlanan kanın işlenmesi, kullanımı ve Muğla Kan Alma Birimimizin faaliyetleri hakkında bilgiler vermiştir.
Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından sonlanmış ve heyet merkezimizden ayrılmıştır.
;