;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
SPOR TOTO SÜPER LİG’DE İKİNCİ MARATON!
11 / 9 / 2014
SPOR TOTO SÜPER LİG’DE İKİNCİ MARATON!
 
Taraftarların iyiliği, centilmenliği ve dostluğu ortaya koyarak; uğrunda mücadele verdikleri “2. Türkiye Kan Bağışı Ligi” Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl da Spor Toto Süper Lig’le birlikte harekete geçirilmiştir.

Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak Güvenli Kan Temini Projesi kapsamında hedefimiz, insanları düzenli kan bağışı konusunda bilinçlendirmek, düzenli kan bağışına teşvik etmek ve toplumun düzenli kan bağışına yönelik duyarlılığını daha da arttırmaktır. “2. Türkiye Kan Bağışı Ligi” projesi ise büyük kitlelere hitab edebilmemiz adına en doğru kanallardan biridir.
 
Geçtiğimiz yıl birincisi gerçekleşen “Türkiye Kan Bağışı Ligi” Beşiktaş’ın üçüncülüğü, Fenerbahçe’nin ikinciliği ve Galatasaraylı taraftarların liderliği ile tamamlanmıştır. Gerçekleştirilen basın toplantısında Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş “Kan Bağışı Ligi Madalya”sına kavuşmuştur. Ayrıca lig kan bağışı konusunda duyarlılığa sahip bütün insanların sevinciyle sonlanmıştır. 

Bu yıl yine Türkiye Futbol Federasyonu ile Digitürk özelinde, projeye destek olan gönüllülerimiz ve bağışçılarımızın destekleriyle sürdürülecek olan ligin sonucunu şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz.


 
;