;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
“Bir Kan Bir Fidan” Adana’da İlk Fidanlar Toprakla Buluştu
17 / 11 / 2014
Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile 17.04.2014 tarihinde imzalanan protokolle birlikte hayata geçirilen “Bir Kan Bir Fidan” projesi kapsamında, yurdun çeşitli bölgelerinde her kan için bir fidan toprakla buluşmaya devam ediyor.
Yıl boyunca Erzurum, Ankara, Yozgat, Çorum illerinde gerçekleştirilen fidan dikimi organizasyonları arasında, 29 Ekim 2014’te Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile Kızılay Adana Şubesi tarafından düzenlenen fidan dikimi etkinliğiyle Adana’da, söz konusu illerimiz arasındaki yerini almıştır.
Kampanya kapsamında Adana ‘da 2014 yılı için 59.300 fidan dikilmesi planlanırken, ilk etapta Rüzgârlı Tepe’de oluşturulan hatıra ormanında Kan Bağışçılarının da katılımı ile 1.000 adet fidan toprakla buluşturuldu. 1.424.777 adet
5 yılda 15 milyon fidanlık kan bağışçısı ormanı oluşturulacağını ifade eden Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol duygularını, “Türk Kızılayı’nın yaptığı pek çok insani görevin yanında bu girişiminin çevre kirliliğini önleyeceğini ve oksijenle insanların hayat bulacağı” şeklinde dile getirdi.
Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu da konuşmasında, “her zaman toplumun ve insanların yardımına koşan Kızılay’ın, yurdun yeşil ve orman ihtiyacına koşmasının gurur verici olduğunu”, "Zaten Orman Bölge Müdürlüğümüz tabiri caizse canını dişine takarak bu ormanı yeşertmek için elinden gelen her şeyi yapıyor ama sadece Orman Bölge Müdürlüğümüz’ün çabaları yetmez. Nasıl sağlıkta, eğitimde, bütün ülkenin bütün imkânlarını seferber ediyorsak; ormanlarımızı, topraklarımızı yeşertmek ve korumak için de tüm kurumların bir araya gelmesi ve işbirliği yapması şart. Bunun en güzel örneğini burada görüyoruz." ifadelerine yer verdi.
;