;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
146 Yıldır Yanımızdaydınız, Şimdi Sıra Bizde”
21 / 11 / 2014
Türkiye Motokross Şampiyonası 7. Ayak Türk Kızılayı Yarışının Startı Verildi
Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl ise 1-2 Kasım tarih aralığında gerçekleştirilmesi planlanırken; Karaman'ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden faciası sebebiyle ertelenen Türkiye Motokros Şampiyonası 7. Ayak Türk Kızılayı Yarışı’na Bursa Saltanat Kapı'da düzenlenen bir törenle start verildi.

Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Emin Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır’ın katıldığı törenin açılışını, Başkan Recep Altepe yaptı. Türkiye Motosiklet Federasyon Teknik Asbaşkanı Ogün Baysan’ın "Bizim aslında geniş kapsamlı bir etkinliğimiz var. Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak, Motokross Şampiyonası’nın 7’inci Ayağı’nı Gemlik’te yapacağız. Bursa ilimizde kan bağışı almaya yönelik olan bu sosyal sorumluluk projemizi başarıyla gerçekleştirmek için bütün yarışçı arkadaşlarımız ile beraber Saltanat Kapısı’ndayız." şeklinde ki konuşmasıyla devam etmiştir.

Cumartesi ve pazar günü öğleden sonra Gemlik’in Şahintepe mevkisinde gerçekleşecek yarışta, bütün yarışmacılara başarılar diler; Türkiye Motosiklet Federasyonu’na katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
 
;