;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Burdur'da "1 Kan 1 Fidan Hatıra Ormanı"
6 / 1 / 2015
Türk Kızılayı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 17.04.2014 tarihinde imzaladığı protokolle birlikte hayata geçirilen “Bir Kan Bir Fidan” projesi kapsamında fidanlar ülkemizin dört bir yanında toprakla buluşturulmaya devam ediyor.
29.12.2014 Pazartesi günü Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ağaçlandırma sahası Büğdüz Mevkiinde gerçekleştirilen törende 8.950 kan bağışçımız adına fidanlar toprakla buluşturuldu.

Törene Burdur Valisi Hasan Kürklü, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Saatçi, 58. Piyade Merkez Komutanı Topçu Binbaşı Kazım İletmiş, Isparta Orman Bölge Müdürü Mustafa Değirmenci, Emniyet Müdürü İbrahim Taşlı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı VI. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürü Tamer Yılmaz, DSİ Şube Müdürü Murat Altınkaya, Meteoroloji Müdürü İbrahim Uysal, Burdur Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz, Burdur Kızılay Kan Merkezi Müdürü Doktor Nefise Akdemir, kan merkezi çalışanları ve Burdur Kızılay şubesi çalışanları, kamu kurum amirleri, kan bağışçıları ile çok sayıda basın mensubu katıldı. İlk fidanın dikiminin ardından ilk can suyunu ise Vali Hasan Kürklü verdi.

Tören sonrası kısa bir açıklama da bulunan Burdur Valisi Hasan Kürklü; “Kızılayımız kan bağışında bulunan bağışçılarımız adına fidan dikimi çalışmalarını yürütmektedir. Buna bağlı olarak öncelikle Kızılayımızı tebrik ediyorum. Kan bağışı ile kan bağışı karşılığında dikilen fidanlar Türkiye’de hayat verme noktasında çok önemli. Çünkü sahip olduğumuz ormanlık alan sayısı azdır. Hem Kızılayımızı, hem Orman Bölge Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Hayırlı olsun diyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
;