;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Hedef 25 Çalışmaları Devam Ediyor
23 / 1 / 2015

Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’de 18-25 yaş aralığındaki üniversite gençliğine kan bağışı ile hayat kurtarmanın değerini hatırlatan ve kendilerinin sorumluluk almalarını sağlayan “Hedef 25” çalıştayının dokuzuncusu geçtiğimiz ay Antalya’da gerçekleştirildi.

Çalıştayda, Burdur Kan Bağışı Merkezi’ni temsil eden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisi Ali Rıza Alagöz, “Kadın bağışçı sayısının arttırılması” konulu proje yarışmasında ‘Elimizin hamuru ile kahraman olmaya geldik’ sloganıyla 105 öğrenci arasından birinci seçildi.

Burdur Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Nefise Akdemir, Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Özgül Beken ve HEDEF 25 öğrencimiz Ali Rıza Alagöz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı’yı makamında ziyaret ederek, Kızılay Kulübü kurulması yönünde taleplerini dile getirmişlerdir.

Ziyaret sırasında hazırlanan projelerle anılmaktan gurur duyduklarını belirten Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, “Eğitimde hem uygulamaya hem de proje üretmeye önem veriyoruz. Üniversitemizde öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz tarafından pek çok proje üretiliyor ve bunlar bizim gurur kaynağımız oluyor. Hedefimiz her zaman söylediğimiz gibi ‘Projeci Üniversite’ olarak anılmaktır. Bu doğrultuda projeleri ve elde ettiği derece ile bizleri gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.
;