;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Karabük Üniversitesi’nden Anlamlı Kan Bağışı
26 / 2 / 2015
Kan bağışı konusunda Kızılay’ın en aktif ve yaratıcı kurumsal destekçisi olan Karabük Üniversitesi, yine adını tarihe yazdırdı. Üniversite öğrencileri başta olmak üzere akademisyen ve çalışanların desteğiyle bir gün boyunca kan bağışında bulunan Karabük Üniversiteliler, 2 bin 71 ünitelik rekorlarını Malazgirt Zaferinin bininci yılına armağan ettiler.
 
Türk Kızılayı Karabük Şubesi ve Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle “Her Kan 3 Can” sloganıyla düzenlenen kan bağışı etkinliği sabah erken saatlerde başlayıp gece yarısına kadar devam etti. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da üniversite yönetiminin büyük desteğiyle gerçekleşen organizasyonda öğrenciler kan bağışlayıp hayat kurtarmanın mutluluğunu tadarken, eğlenceli dakikalar da yaşadılar.
 
2 bin 71 ünite kan bağışına ulaşıldığı gece yarısı da öğrencilerin ve Kızılaycıların yanında olan Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş, kampanyayı Malazgirt'te, Anadolu'ya mührünü vuran ve bin yıl önce inşa edilen Türk tarihi anısına istinaden yaptıklarını söyleyerek, kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti.
 
Kampanyada görev alan KBÜ ve Türk Kızılayı personellerine plaket verildi. Kan bağışında bulunan öğrenciler ise “Az önce 3 can kurtardım” pankartı önünde hatıra fotoğrafı çektirerek, örnek bir davranış sergilemenin gururunu yaşadılar.

;