;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
TMO Genel Müdürlüğünden Kan Bağışı Kampanyası
19 / 3 / 2015
Faaliyet alanına giren tarımsal ürünlerin alım ve satışını hem üretici hem de tüketici açısından korumanın yani piyasada istikrarı sağlama görevinin yanı sıra TMO bugün "Ekmek İsrafı Önleme kampanyası” ile Türkiye'de ekmek israf miktarında önemli oranda azalma kaydetmiştir.

Ülkemizin önemli bir sağlık sorunu olan kan bağışı konusunda da aynı hassasiyeti gösteren TMO Genel Müdürlüğü Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Güvenli Kan Temini Programı”na bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirerek önemli bir katkı sağlamıştır.

TMO Genel Müdürlüğü, 18 Mart’ın anlam ve önemine bağlı olarak; Çanakkale Şehitleri’nin 100. Yılı anısına  Ülkemizin kan ihtiyacına dikkat çekerek, personelinin kan bağışı konusunda bilinçlenmesine destek verdi. TMO Genel Müdür Yardımcıları Refik Kayhan Ünal ve Gökhan Yazgı’nın öncülüğünde gerçekleşen kan bağışı etkinliği, TMO Genel Müdürlüğü personelinin yoğun ilgisiyle gerçekleştirilmiştir.

Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler, TMO Genel Müdürlüğü ekibine katılımları ve bu örnek davranışları için teşekkürlerini iletti.

TMO Genel Müdürlüğü’ne ve Kan Bağışı Ekibi’ne teşekkürlerimizi sunarız.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
;