;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Vatan Sana Canım Feda
2 / 4 / 2015
28-29 Mart 2015 tarihlerinde Türk Kızılayı Çekmeköy Şubesi desteği ile Çanakkale şehitlerinin 100. Yılı anısına İstanbul Çekmeköy ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Çanakkale şehitlerinin 100. Yılı anısına “Vatan Sana Kanım Feda” sloganı ile Kartal Kan Bağışı Merkezi tarafından Çekmeköy’de Madenler Meydan, Doğa Park ve Turgut Özal Kültür Merkezi’nde kurulan kan bağışı çadırlarında halkımızın desteği ile 510 ünite kan bağışı alındı.

"Bir Ünite Kan Bağışı Üç Hayat Kurtarıyor"

Bir ünite kanın üç hayat kurtardığını belirten Çekmeköy Kızılay Şube Başkanı Abdülselam Zurel, “Çekmeköy’de üç noktamızda, Çekmeköy Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Çekmeköy’deki tüm sivil toplum kuruluşlarımızla beraber, Türk Kızılayı Gençlik Kolları, Türk Kızılayı Kadın Kolları ile ortaklaşa bir kan bağışı kampanyası gerçekleştiriyoruz. Bu kampanyayı Çanakkale Şehitlerimizin 100.yılı anısına gerçekleştiriyoruz. Çanakkale savaşlarında Tük Kızılayı olarak yaralı askerlere yardım ederken bizde oradaydık, aynı şekilde o anıların Çekmeköy’de canlanması için tüm vatandaşlarımızı kan bağış noktalarımıza davet ederek burada Çanakkale şehitlerimizin hatırasına kan bağışı organizasyonu gerçekleştirdik ”dedi.

Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
;