;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Hayatın Sesleri’nde “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi”
9 / 11 / 2015
Türk Kızılayı ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması ve buna bağlı olarak; ülkemizde kan bağışının önemine yönelik bilinç oluşturmak ve bu bilinci güçlendirmek üzere faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Söz konusu faaliyetlere bağlı olarak ise Türk Kızılayı’nın T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile yürüttüğü  “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi” kapsamında; Kan Ver Can Ver Projesi Takım Lideri Jale Lola Anagnan ve Türk Kızılayı Proje Sorumlusu Dr. Metin Kalender bugün TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda Hayatın Sesleri programıyla dinleyicilerle buluştu.

Program sırasında, 26.02.2014 tarihinde başlayarak 24 ay sürecek olan proje hakkında sohbet edilirken; projenin 81 ilde 500 pilot okulda uygulandığının bilgisine değinilmiştir.

Program, Sayın Jale Lola Anagnan ve Dr. Metin Kalender tarafından;

1. Gönüllü ve karşılıksız kan bağışı konusunda öğrencilerin sahip olduğu bilgi ve anlayışı ülke genelinde artırmak,

2.Gönüllü ve karşılıksız kan bağışçılarının kazanımı için MEB, SB ve Türk Kızılayı’nın insan kapasitesini geliştirmek,
 
3. Kan bağışçısının Eğitimi ve Kazanımı adı altında 81 ilde 500 pilot okulda 2 kampanya ve ülke genelinde Medya ve Halkla İlişkiler Kampanyası düzenlenerek toplumun kan bağışı konusunda bilincini artırmak

yönündeki proje kapsamında hedeflenen çıktılardan bahsedilmesiyle devam etmiş ve değerlendirmelerle birlikte sona ermiştir. 
  • Resim : 1
;