;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Samsun Semerkand Vakfı İl Başkanlığı Kan Bağışlıyor
22 / 2 / 2016
Türk Kızılayı’nın, kan bağış oranlarının düşük olduğu kan kış aylarında kan bağışı çağrısında bulunması üzerine duyarsız kalmayan Samsun Semerkand Vakfı İl Başkanlığı ile Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafından bir kan bağışı kampanyası hayata geçirildi.

Samsun Semerkand Vakfı İl Başkanlığı ve ilçe temsilciliklerinin kan bağışında bulunduğu, Şubat ayını kapsayan kampanya sonunda 600 ünite kan bağışı alınması öngörülürken; şimdiye kadar alınan kan bağışı sayısı ise 444 ünitedir.

Kan bağışı etkinliği hakkında açıklama yapan Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, “Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte kan bağışlarında bir azalma oluyor. Bizde bu azalmayı telafi etmek için bu çerçevede biz kamuoyuna bir çağrıda bulunmuştuk. Bu çağrımıza Semerkand Vakfı temsilcilikleri duyarlılık gösterdiler. Bizde Şubat ayı içinde Semerkand Vakfı temsilcilikleri ile kan bağışı çalışması yürüttük. Bunun sonucunda Şubat ayının başından bu güne kadar Semerkand tarafından 444 ünite kan bağışı toplandı. Bugün de burada yapmış oldukları katkılardan dolayı Semerkand yetkililerimize teşekkür plaketi takdim ediyoruz. Kan bağışına desteklerinden dolayı ayrıca kendilerine teşekkür ediyoruz. Semerkand Vakfı’nın bu duyarlı davranışının diğer kurum ve kuruluşlarımıza da örnek olmasını diliyorum." dedi.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım Semerkand Vakfı’nın yapmış olduğu bağışlar için temsilcilere Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışı aracı önünde teşekkür belgesi takdim etti.

Türk Kızılayı ailesi olarak hasta ve hasta yakınları adına Semerkand Vakfı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
;