;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Fenerbahçe Taraftarından Örnek Duyarlılık
1 / 11 / 2016
Fenerbahçe taraftarı, “Fenerbahçe Sen Çok Yaşat” Kampanyası kapsamında “Sarı Lacivert Kanım, İyilik İçin Varım” diyerek Türk Kızılayı’na kan bağışladı.

Köklü geçmişleriyle milyonların gönlünde taht kuran Türk Kızılayı ve Fenerbahçe Spor Kulübü, kan bağışı konusunda toplumda farkındalık oluşturacak örnek bir projeye imza attı. Fenerbahçe taraftarları, ülkemizin yıllık kan ihtiyacının karşılanmasına destek vermek, 18-65 yaş arası sağlıklı olan tüm bireyleri gönüllü ve düzenli kan bağışçısı olmaya teşvik etmek amacıyla “Büyüklük Mazimizde İyilik Kalbimizde”, “Sarı Lacivert Kanım, İyilik İçin Varım” diyerek kan bağışında bulundu. Kampanya, Cumhuriyet Bayramı ve Kızılay Haftası’nın kutlandığı 29 Ekim’de İstanbul’da Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi başta olmak üzere 12 ayrı noktada start aldı.
 
‘Fenerbahçe Kulübü, İyilik Liginde Üst Sıralarda’


“Fenerbahçe Sen Çok Yaşat” kampanyasına Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem  Kınık, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Kızılay Merter Şube Başkanı Erkan Tan, Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil, Fenerbahçe Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay katıldı. 

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık “İyilik liginde üst sıralarda yer alan Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türk Kızılayı, ülkemizin iki köklü kuruluşu olarak 1900’lü yıllardan bu yana Cihan Harbi, Kurtuluş Savaşı gibi acı tatlı günleri birlikte yaşadık. Bugün de olduğu gibi kan bağışı konusunda toplumda örnek bir projeye imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, taraftarlarına ve şubelerine verdikleri destekten dolayı şükranlarımı sunarım. Bu kampanyanın Kızılayımızdan desteğini esirgemeyen tüm takımlarımız ve sporseverler arasında tatlı rekabeti geliştireceğine inanıyoruz. Kampanyanın spora olan ilgiyi artıracağı inancındayız” dedi. FB Kulübü Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur da “Uzun soluklu bir çalışma ile İstanbul’da 12 noktada taraftarımızı kan bağışına davet ettik. Büyük bir destek var taraftarımızdan. Bu bir başlangıç. Daha birçok projede Türk Kızılayı ile birlikte yer alacağız” diye konuştu. İlyas Bulcay da “Tarihi bir gün, tarihi bir proje. Türkiye’nin iki büyüğü örnek bir projede buluştu” diyerek kampanyaya destek veren taraftara teşekkür etti. 
 
Tarihi Belge, Fenerbahçe Müzesi’nde Yer Alacak

Yahya Uğur tarafından, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a, Fenerbahçe kongre üyeliği rozeti takılarak, sarı lacivert Türk Kızılayı forması hediye edildi. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık da Türk Kızılayı’nın, 1914 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün talebiyle Fenerbahçe İzci Taburu’nda kullanılmak üzere gönderdiği bulaşıcı hastalıklar için iğne ve hasta çadırına ait tarihi belgeyi sundu. Fenerbahçe Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur da belgenin Fenerbahçe Müzesi’nin en kıymetli yerinde muhafaza edileceğini belirtti.

İstanbul’da Anadolu Yakası’nda; Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi, Kadıköy- Beşiktaş İskelesi Yanı, Ümraniye Çarşı Meydan, Maltepe Meydanı, Çekmeköy Madenler Meydanı ile Avrupa Yakası’nda; Arnavutköy Merkez Cami Önü, Beylikdüzü Meydanı, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı, Eyüp Meydanı, Eminönü-Fatih Eminönü Meydanı, Silivri Sahil Atatürk Meydanı, Esenler Meydanı’nda gün boyu süren kampanyanın sonunda taraftar Fenerbahçe’nin kuruluş yıldönümüne atfen 1907 ünite kan bağışladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
;