;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Target25 Projesi Gazi Üniversitesi’ne Tanıtıldı
9 / 11 / 2016
2005 yılında Hedef25 olarak hayata geçirilen ve AB Projesi olup, Target25 adını alan proje hakkında üniversiteler bilgilendiriliyor.

2005 yılında Hedef25 olarak hayata geçirilen ve bir AB Projesi olarak; Target25 adını alan projenin tanıtım faaliyetleri kapsamında Gazi Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Murat Çetinkaya makamında ziyaret edildi.

Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Bölge Kan Bağışçısı Planlama Personeli Abdullah Okay Ramazanoğlu, Ankara Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Personeli Ecem Konca, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Kazanım Personeli Turan Güntürkün ve Gazi Üniversitesi Türk Kızılayı Gençlik Topluluğu temsilcileri tarafından gerçekleştirilen ziyaret sırasında Sayın Çetinkaya’ya 2005 yılında “Üniversiteliler Kan Bağışlıyor” kampanyası ile hayata geçirilen Hedef25’in, 2016 yılında Avrupa Birliği 4. Dönem sivil toplum Diyaloğu Hibe Programı kapsamında, “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması” başlığı altında Target25 olarak yürütülmeye başlandığı yönünde bilgiler verildi.

“Kan ekiplerinin daha verimli geçmesi için Gazi Üniversitesi olarak her zaman destek olacağız.”

Sayın Doç. Dr. Murat Çetinkaya ile ayrıca proje kapsamında 2006-2015 yılları arasında; 10 çalıştayda, toplam 907 öğrenciye eğitim verildiği, her yıl üniversitelerde yapılan kampanyalarda, alınan kan bağışı sayılarında düzenli bir artış kaydedildiği ve 2006-2015 yılları arasında 22.688 ekipten bugüne kadar toplam 840.828 ünite kan bağışı alındığı yönünde bilgiler paylaşıldı. Gazi Üniversitesi’nin Target25 kapsamında sağladığı destekler için teşekkür edildi ve kendileriyle proje kapsamında sürdürülen çalışmalar değerlendirdi. Ayrıca Gazi Üniversitesi Türk Kızılayı Gençlik Topluluğu‘nun, bugüne kadar gerçekleştirilen kan bağışı faaliyetlerindeki başarılı çalışmaları anlatıldı.

Sayın Doç. Dr. Murat Çetinkaya ise konuşması sırasında projeden duydukları memnuniyetleri, kan alım ekiplerinin daha verimli geçmesi için Gazi Üniversitesi olarak her zaman destek vereceklerini ve projenin üniversite genelinde duyurulması hususunda da destek olacaklarını belirtti.
 
  • Resim : 1
;