;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Target25 Projesi Ankara Üniversitesi’ne Tanıtıldı
9 / 11 / 2016
Üniversiteler 2005 yılında Hedef25 olarak hayata geçirilen ve AB Projesi olup, Target25 adını alan proje hakkında bilgilendiriliyor.

2005 yılında Hedef25 olarak hayata geçirilen ve bir AB Projesi olarak; Target25 adını alan projenin tanıtım faaliyetleri kapsamında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Kadir Gürdal makamında ziyaret edildi.

Türk Kızılayı  Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Kan Bağışçısı Planlama Personeli Abdullah Okay Ramazanoğlu,  Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Kazanım Personeli Turan Güntürkün, Ankara Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım  Personeli Hande Özbek ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Hedef25 gönüllüleri Oğuzhan Yeşilova ve Hasan Teyfik Şenli tarafından gerçekleştirilen ziyaret sırasında Sayın Gürdal’a “Üniversiteliler Kan Bağışlıyor” kampanyası ile hayata geçirilen Hedef25’in, 2016 yılında Avrupa Birliği 4. Dönem Sivil Toplum Diyaloğu Hibe Programı kapsamında, “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması” başlığı altında Target25 olarak yürütülmeye başlandığı yönünde bilgiler verildi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Gürdal “Her Zaman Türk Kızılayı’nın Yanındayız.”

Sayın Prof. Dr. Kadir Gürdal ile ayrıca proje kapsamında 2006-2015 yılları arasında; 10 çalıştayda, toplam 907 öğrenciye eğitim verildiği, her yıl üniversitelerde yapılan kampanyalarda, alınan kan bağışı sayılarında düzenli bir artış kaydedildiği ve 2006-2015 yılları arasında 22.688 ekipten bugüne kadar toplam 840.828 ünite kan bağışı alındığı yönünde bilgiler paylaşıldı.

Ayrıca kendilerine, Ankara Üniversitesi'nde gerçekleştirilen organizasyonlarda vermiş oldukları destekten ve kampüste gerçekleşen kan bağış sayılarındaki ki artıştan dolayı teşekkür edildi.

Sayın Gürdal ise Projeden duydukları memnuniyetleri, kan bağışı organizasyonlarının daha verimli geçmesi için Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi olarak her zaman destek vereceklerini ve projenin Üniversite genelinde duyurulması hususunda da desteklerini esirgemeyeceklerini belirtti.
;