;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Türk Kızılayı İle AHEF Arasında Önemli İşbirliği
18 / 11 / 2016
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) ile TÜRKÖK Projesi ve Kan Hizmetleri alanında, önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmalar değerlendirildi.

Ülkemizdeki Aile Hekimliği uygulamasını Dünya’da "Birinci Basamak Sağlık Hizmeti" olarak model alınan bir noktaya getirmeyi ve bu konuda söz sahibi olmayı amaçlamayan AHEF ile Türk Kızılayı arasında, geçtiğimiz aylarda bir işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan bu protokolle TÜRKÖK Projesi ve Kan Hizmetleri alanında, önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmalar kapsamında önemli bir işbirliğinin temelleri atıldı.

Bu yıl Antalya’da gerçekleştirilen “7. Uluslararası Katılımlı Aile Hekimliği Konferansı”na Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kan Bağışçısı Kazanımı Birim Yöneticisi Sayın Dr. Metin Kalender söz konusu işbirliği kapsamında katılım sağladı. Sayın Kalender konferans katılımcılarına, toplumda kök hücre ile gönüllü ve düzenli kan bağışı konusunda bilincin artırılması; insanların kan ve kök hücre bağışına teşvik edilmesi amacıyla yürütülen eğitsel ve uygulamaya dönük faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Ayrıca bu hususta, AHEF ile önümüzdeki dönemde yürütülecek işbirliğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Konferans katılımcıları ise “Öne çık hayat kurtar” sloganıyla hayata geçirilen Türkök Projesi’nin kampanya görselinin yer aldığı t-shirt’ler giyinerek kampanyaya destek oldular.
 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
;