;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Kalitesini Tekrar Kanıtladı
25 / 11 / 2016
Sadece Türkiye’nin değil Dünya’da da alanında ilk defa JCI Tıbbi Laboratuvar akreditasyonu alan Orta Anadolu (Ankara) Bölge Kan Merkezi Müdürlüğümüz’ün “JCI Tıbbi Laboratuvar Standardı Akreditasyonu yeniledi. Bölge Kan Merkezimiz; kalitesini bir kez daha kanıtladı.

Alanında sadece Türkiye’de değil Dünya’da da bir ilk olarak JCI Tıbbi Laboratuvar akreditasyonu alan Orta Anadolu (Ankara) Bölge Kan Merkezi Müdürlüğümüzün “JCI Tıbbi Laboratuvar Standardı Akreditasyonu yenilendi. Bölge Kan Merkezimiz; bu sayede kalitesinin sürekliliğini göstermiş oldu.

Özellikle sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda kan bağışçısı, personel, hasta ve tesis güvenliği, enfeksiyonların ve yanlış uygulamaların önlenmesi, kişisel bilgilerin gizliliklerinin korunması ve sistemin sürekli iyileştirilmesi konularında standartlar geliştiren JCI (Joint Commision International) tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde 23-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Türk Kızılayı’nın kan bankacılığı merkezi laboratuvarlarından biri olan Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi bünyesindeki laboratuvar hizmetleri başta olmak üzere tüm süreçleri incelenmiş ve Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonu Denetimi başarıyla tamamlanmıştır.

JCI denetçisi Uzm. Dr. Namita Jaggi bu başarılı tabloda tüm çalışanların payı olduğuna dikkat çekmiş başta Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür etmiştir.

Haziran 2007 tarihinden itibaren Joint Commission International Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonunu (JCI) almaya hak kazanan ve bu döneme kadar akredite olarak faaliyetine devam eden  Orta Anadolu Bölge Kan Merkezimizi ve bağlı Kan Bağış Merkezlerimizi “kalite yolculuğunda” sergiledikleri özverili çalışmaları ve gösterdikleri başarılarından ötürü kutlarız.
 
 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
;