;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Ak Parti Gençlik Kolları Kan Bağışladı
6 / 1 / 2017
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalması dolayısıyla yaptığı çağrıya bağlı olarak, Ak Parti Gençlik Kolları ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı’nın önemli faaliyet alanlarından Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü, toplumun ihtiyacı olan kanı nitelikli, güvenli ve uluslararası standartlarda toplamak ve gerektiğinde en güvenli koşullarda dağıtımını sağlamak yönünde pek çok hizmeti kendine ödev edinmiştir. Gönüllü ve düzenli kan bağışçılarından aldığı kanları kan bağışına ihtiyacı olan hastalar için ülkemizin dört bir yanında faaliyet göstermektedir. Ancak mevsim koşulları kan bağışı oranlarını önemli ölçüde etkilemektedir. İçinde bulunduğumuz kış aylarında ise kan bağışı oranlarının düşmesine bağlı olarak Dr. Kerem Kınık’ın kan bağışı için çağrıda bulunması üzerine, Ak Parti Gençlik Kolları da harekete geçti. Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Sayın Melih Ecertaş önderliğinde Ak Parti Genel Merkezi’nde bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi ve kampanya süresince toplam 47 ünite kan bağışı alındı.

Etkinlik sırasında kan bağışında bulunan Sayın Melih Ecertaş yaptığı konuşma sırasında "İstedik ki 'Kanımız feda olsun' diye kampanyamızı tekrardan hayata geçirelim. Kızılay'la beraber diyoruz ki her damla kanımız için bir can... Türkiye'de bu noktada her şeye hazır olmamız lazım. Bu anlamda biz de arkadaşlarımızla beraber bu kampanyayı yapma kararı aldık. En son kan verdiğimden beri üç ay geçmişti. Arkadaşlarımızı teşvik edebilmek için biz de kan verdik. Bu anlamda Kızılay'ın stoğunda bir azalma var ise katkıda bulunmak için bu kampanyayı gerçekleştirdik." dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
;