;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
AK Parti Adana İl Teşkilatı Kan Bağışladı
6 / 1 / 2017
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalması dolayısıyla yaptığı çağrıya bağlı olarak, AK Parti Adana İl Teşkilatı ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın geçtiğimiz günlerde kan stoklarının kritik seviyeye düşmesine bağlı olarak kan bağışı çağrısında bulunması üzerine, AK Parti Adana İl Teşkilatı harekete geçti. Buna bağlı olarak AK Parti Adana İl Teşkilatı, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanlığı ve Türk Kızılayı Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi işbirliği ile AK Parti Adana İl Binasında bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Kampanyaya Ak Parti İl Başkanı Sayın Fikret Yeni’nin önderliğinde İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, AK Parti Adana Gençlik Kolları Başkanı, AK Parti Adana Kadın Kolları Başkanı olmak üzere tüm il ve ilçe teşkilatı katılım sağlayarak kan bağışında bulundu. Aynı zamanda Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Sayın Y. Ramazan Saygılı, Şube Yönetiminden Sayın Niyazi Çetinkaya ve Sayın Veli Kasap ile Orta Akdeniz BKM Müdürü Sayın Dr. Tunçhan Demir’in katılımlarıyla destek oldukları kampanya süresince toplam 100 ünite kan bağışı alındı.
 
Kampanyanın sonunda Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Sayın Ramazan Saygılı, desteklerinden dolayı AK Parti Adana İl Başkanı Sayın Fikret Yeni'ye bir teşekkür plaketi sundu.

Sayın Ramazan Saygılı yaptığı konuşma sırasında kan bağışının önemine dikkati çekerek, "AK Parti'nin Adana teşkilatı kan bağışı yaparak örnek bir davranış sergiledi. Bütün teşkilat adına Fikret Yeni'ye kurumumuz adına plaket takdim ettik." dedi.

Sayın Fikret Yeni ise plaketten dolayı teşekkür ederek, "Plakete çok güzel bir isim koymuşlar 'İyilik zirvesine doğru yürüyüş.' Rabbim her zaman bizi iyilik zirvesine yürüyen kullarından eylesin. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı bir hizmet veriyorlar. Bu hayırlı hizmete bir nebze de olsa katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize." şeklinde açıklamada bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
;