;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
"Kan Bağışı İnsanlık Görevi"
12 / 1 / 2017
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalması dolayısıyla yaptığı çağrıya bağlı olarak, Adana Valiliği ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın geçtiğimiz günlerde kan stoklarının kritik seviyeye düşmesine bağlı olarak kan bağışı çağrısında bulunması üzerine, Adana Valiliği harekete geçti ve Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş öncülüğünde, valilik binasında bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kampanyaya Vali Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Vefa Bardakcı, tüm İl Müdürleri, valilik çalışanları ile Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Başkanı Sayın Y. Ramazan Saygılı, Şube Yönetiminden Sayın Niyazi Çetinkaya, Sayın Nevzat aslan, Sayın Veli Kasap, Sayın Mahmut Nimet Dalkır, Sayın Ahmet Çolak ve Orta Akdeniz BKM Müdürü Sayın Dr. Tunçhan Demir katılım sağlayarak destek oldular.
 
"Kan Bağışı İnsanlık Görevi"

Adana Valisi Mahmut Demirtaş etkinlikte yaptığı konuşma sırasında kan stoklarının azalması nedeniyle başlatılan kampanyaya duyarsız kalmanın mümkün olmadığını belirterek, "Kan bağışı etkinliği, düzenli şekilde devam ettirdiğimiz bir etkinlik. Kan stoklarının azaldığı bilgisi üzerine bu etkinlikler daha da anlam kazandı. Personelimiz de duyarsız kalmayıp, bağışta bulundu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi. Kan bağışının bir insanlık görevi olduğunu kaydeden Demirtaş ayrıca, "Herkes bir gün kana ihtiyaç duyabilir. Bunun için Kızılay'ın stokları, düzenli bağışlarla yeterli oranda tutulmalı. Bu konuda herkes sorumluluk bilinciyle hareket etmeli" diyerek sözlerine devam etti.
 
"Düzenli Bağış, Stoklar İçin Son Derece Önemli"

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da düzenli kan bağışının, stokların yeterli seviyede tutulması için son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, "Kan bağışı etkinliklerimizi yıl boyu sürdürüyoruz. Bu etkinliklerimizde Sayın Valimiz de bizleri hiç yalnız bırakmıyor. Desteklerini her zaman hissediyoruz. Bu desteklerinden dolayı kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadelerini kullandı. Sayın Saygılı ayrıca Sayın Vali Demirtaş'a ilgi ve desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
;