;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Anadolu Ajansı'ndan Kan Bağışı Desteği
16 / 1 / 2017
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalmasına bağlı olarak yaptığı kan bağışı çağrısı üzerine, Anadolu Ajansı ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

İçinde bulunduğumuz kış aylarında kan bağış oranlarının düşüş göstermesine bağlı olarak Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın geçtiğimiz günlerde insanları kan bağışına davet etmesi karşısında harekete geçen kurum ve kuruluşlardan biri de Anadolu Ajansı oldu. Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu öncülüğünde Genel Müdürlük içerisinde, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun da katılımıyla bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya’nın da destek olduğu kampanya Anadolu Ajansı çalışanları tarafından büyük ilgi gördü ve toplam 60 ünite kan bağışı alındı. Kampanya kapsamında ayrıca Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu da kan bağışında bulundu.

"AA Toplumla Bütünleşerek Cevap Verdi"

Kızılayın kampanyasına vatandaşların büyük destek verdiğini ifade eden Mutanoğlu konuşması sırasında, "Biz de Anadolu Ajansı olarak, bu katılımın içinde yer almak istedik çünkü Anadolu Ajansı toplumun bir parçası. Anadolu Ajansı, 15 Temmuz'da haberleriyle, görselleriyle nasıl sokakların bir parçası olduysa, Kızılay Başkanı'nın acil kan çağrısı konusunda da yine toplumla bütünleşerek buna cevap verdi." Dedi. Ayrıca AA personelinin kampanyaya katılımının yüksek olduğuna dikkati çekerek; "Ajansın birçok muhabiri, editörü, foto muhabiri kan bağışında bulunuyor. Bundan dolayı çok mutluyuz. Biz de kan vereceğiz. Bütün arkadaşlarımızı bağışta bulunmaya çağırıyoruz." dedi.

AA Genel Müdürü Yardımcısı Mustafa Özkaya ise konuşması sırasında kan vermenin önemine değinen Özkaya, herkesi düzenli kan bağışçısı olmaya davet etti.

“AA Bizim İçin Özel Bir Öneme Sahip”

Türk Kızılayı Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu konuşması sırasında kan bağışı stoklarında azalma olduğunu ifade ederek, bunun üzerine acil kan bağışı yapılması için çağrıda bulunduklarını anımsattı. Çağrının ardından çok sayıda kişinin kampanyaya destek verdiğini dile getiren Güllüoğlu, "Anadolu Ajansı, bizim için özel bir öneme sahip. Çünkü bizim konuşan dilimiz, yaptıklarımızı dünyaya anlatan kurum. Hem de örnek olması nedeniyle de bugün yapılan kan bağışı çok önemli. Bugün sabahtan itibaren gösterilen ilgili de çok güzel. Bu birliktelikler bize güç veriyor ve bizim vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermemizi sağlıyor. Bu nedenle çok teşekkür ediyoruz." diyerek; kampanyanın başladığı günden bu yana kan stoklarında çok hızlı bir artış olduğunu vurguladı ve stokların istenilen seviyeye yaklaştığını bildirdi. Güllüoğlu ayrıca, "Daha da iyi olsun diye uğraşıyoruz. Bu, devam eden bir süreç. Her kış, tekrarlayan bir şekilde kan stoklarımız belli bir seviyenin altına iner ama ameliyatlar, özellikle lösemi ve lenfoma hastalarının kan ihtiyacı bitmez, durmaz. O yüzden özellikle kışın bu çağrıları tekrarlarız. Başka bir sebebi yok. Şu an kan stoğu anlamında 30 bini geçtik." diye konuştu.
  • Resim : 1
;