;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Kan Bağışladı
16 / 1 / 2017
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarının azalmasına bağlı olarak yaptığı kan bağışı çağrısı üzerine, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kış aylarında kan bağışı oranlarının düşmesine bağlı olarak herkesi kan bağışına davet etmesi üzerine Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri de duyarsız kalmadı. Buna bağlı olarak, Merkez Birliği’nde bir kan bağışı kampanyası düzenlendi ve ayrıca Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, "www.tarimkredi.org.tr"de bir duyuru yayınlayarak tüm çalışanları ile ortaklarını kan bağışına davet etti.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri çalışanları tarafından yoğun ilgi gören kampanya sırasında, Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Güngör de kan bağışlayarak kampanyaya destek oldu. Kampanya kapsamında ise toplam 72 ünite kan bağışı alındı.

Etkinlik sırasında konuşama yapan Mahmut Güngör “Kuruluşundan günümüze kadar geçen süre boyunca hizmetlerine devam eden Türk Kızılayı, insanların başına gelen her türlü felakette acıları dindirmek için canla başla çalışmaktadır.  Bu bağlamda bağışlanan bir ünite kan 3 can kurtarmaktadır. Unutmayalım ki bir gün bizim ve bir yakınımızın da kana ihtiyacı olabilir.  Kampanyayı düzenleyen ve kan bağışında bulunanlara teşekkür ederim.” dedi.

Etkinlik sırasında ayrıca Türk Kızılayı’nın düzenli kan bağışçısı olan, Merkez Birliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli İbrahim Bidav’a 10 kez kan bağışında bulunduğu için Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi tarafından bronz madalyası takdim edildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
;