;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri Kan Bağışladı
1 / 3 / 2017
Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, "Kahramanlık Senin Kanında Var" adlı kampanya kapsamında kan bağışında bulundu.

Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu ve Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi iş birliği ile "Kahramanlık Senin Kanında Var" adlı kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu Spor salonunda düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Karaca, Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Duran Özfen, ilçe kaymakamları, il emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve polisler katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş yaptığı konuşma sırasında bugüne kadar kan vermeyen insanları kan verme davet ettiklerini belirterek, "Kan verme alışkanlığını kazandırmak, kan verme konusunda toplumun bütün kesimlerinde bir duyarlılık oluşturmalıyız. Buradaki asıl amacımız; insanlarımızın ihtiyaç duydukları kanı bulabilmeleri. Kan bağışında bulunarak bir yandan sağlığımıza faydasının olduğunu, diğer yandan da kan bekleyen birçok kişinin hayata tutunmasına da yardımcı olduğumuzu unutmamalıyız. Bu kampanya dolayısıyla tüm vatandaşlarımızı Kızılay'a kan vermeye davet ediyorum" dedi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı konuşması sırasında "Bugün burada gerçekleştirdiğimiz çok anlamlı kan bağışıyla kan dökülen dünyada, sizler kan bağışında bulunarak, hayat kurtarıyorsunuz. Verdiğiniz kanlarla Adana hem kendi ihtiyaçlarını karşılamış, hem de çevre illere destek olan bir il haline gelmiştir. Türk Kızılayı adına, sizleri kutluyor ve bağışlarınız için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar ise konuşması sırasında Adana Valiliği’ne, Adana Emniyeti’ne ve Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu’na Türk Kızılayı’na olan ilgi ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Kampanya sırasında ayrıca kan bağışçılarına Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından aşure ikram edildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
  • Resim : 8
;