;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Çanakkale Şehitleri Anısına 1915 Ünite Kan
18 / 3 / 2017
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Ankara İl Müdürlüğünce düzenlenen "Çanakkale'ye Vefa, Şehitlerimiz Anısına 1915 Ünite Kan 1915 Fidan" kampanyası kapsamında kurum yurtlarında kalan öğrenciler kan bağışında bulundu. 
 
Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ile KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, Hacı Bayram-ı Veli yurdunda başlatılan "Çanakkale'ye Vefa, Şehitlerimiz Anısına 1915 Ünite Kan 1915 Fidan" kampanyası kapsamında kan bağışında bulunan öğrencilerle bir araya geldi. Kampanya kapsamında, 1915 fidanda toprakla buluşturuldu.
 
“Kızılay’a destek olmaya çalışıyoruz”
 
KYK ile Kızılay arasında yapılan protokol çerçevesinde tüm yurtlarda kan bağışı kampanyaları düzenlediklerini vurgulayan KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, “Öğrencileri kan bağışı yapmaya teşvik ediyoruz. Sağ olsunlar öğrencilerimiz de kan bağışı konusunda çok özverili davranıyor ve kampanyalara destek veriyorlar. Bu etkinliklerle Kızılay gibi ülkemizin her sıkıntılı döneminde hazır ve nazır olan kuruluşumuza destek olmaya çalışıyoruz. Ankara’da başlattığımız 'Çanakkale'ye Vefa, Şehitlerimiz Anısına 1915 Ünite Kan 1915 Fidan' kampanyası ile Çanakkale ruhunu ve aziz şehitlerin hatırasını yaşatmak istedik. Bu yıl sadece kan bağışı değil, aynı zaman da Halep’e yardım kampanyası da düzenledik. Tamamını gençlerimizin topladığı yardımlarla, 102 tırla kampanyaya destek olduk.” dedi.
 
“KYK yöneticilerine ve öğrencilerimize teşekkürler” 
 
Kızılay’ın yardımseverlerin desteğiyle ihtiyacı olanın yanında olduğunu vurgulayan Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu da, “Yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz iş birliklerimizle daha çok ihtiyaç sahibine milletimizin yardım elini ulaştırıyoruz. Kan da diğer yardım unsurlarımız gibi çok yüksek önem düzeyine sahip. KYK da sadece kampanyalar süresince değil, bütün yıl boyunca kan bağışı konusunda en fazla destek olan kurumlardan biri. Kredi Yurtlar Kurumumuz yaklaşık 500 binden fazla kapasitesi ve genç nüfusuyla bu memleketin hareketli, dinamik gücü. Türkiye'deki bütün KYK yurtlarımız kampanyalara destek veriyor. İhtiyaç sahipleri adına KYK yöneticilerine ve öğrencilerimize duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadesinde bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
;