;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Gönüllü Kan Bağışçılarına Bursa’da Madalya Takdimi
2 / 11 / 2018

Kızılayın Bursalı gönüllü kan bağışçılarına, Türk Kızılay Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğüne bağlı Bursa Kan Bağış Merkezi tarafından, kan bağışlayarak hak ettikleri madalyalar takdim edildi.

İçinde bulunduğumuz Kızılay Haftası kapsamında, Bursa Valisi Sayın İzzettin Küçük, Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır ve Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan’ın katılım sağladığı ödül töreni Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Tören sırasında Kızılayın, 45 kez kan bağışında bulunan 39 kan bağışçısına plaket, 35 kez kan bağışında bulunan 87 kan bağışçısına altın madalya, 25 kez kan bağışında bulunan 205 gönüllü kan bağışçısına ise 2017 yılında hak etmiş oldukları gümüş madalyaları takdim edildi.

Dr. Nihat Çakır tören sırasında yaptığı açılış konuşmasında, “Bölgemizdeki kan ihtiyacının yüzde 99’u Kızılay tarafından karşılanıyor. Bizler ise bu başarıya düzenli ve gönüllü kan bağışçılarımız sayesinde ulaştık. Kızılaya gönül vermiş ve hiçbir karşılık beklemeksizin hayat kurtaran gönüllü kan bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Vali İzzettin Küçük, Kızılay’ın merhamet kelimesinin karşılığı olduğuna dikkat çekerek “Nasıl ki her işe Bismillah ile başlıyorsak Kızılay da Bismillah kelimesinin dünyada tecessül etmiş halidir. Kızılay, dünyada aman diyen her insana ulaşmış bir iyilik hareketidir.” dedi. 

“Dünyanın Veren Eli Kızılay”

Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ise konuşması sırasında Kızılay’ın gönüllülük esası üzerine hizmetlerini devam ettirdiğine dikkat çekti. Gürkan “Kızılay, tamamen bağışçıların destekleriyle ayakta duran bir sivil toplum kuruluşu. Bugün baktığımızda dünyanın yüzde 55’ine elini uzatmış bir kurumdan bahsediyoruz. Bu anlamda Kızılay dünyanın veren elidir.” dedi.

  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
;