;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
AK Partiden 81 İlde Eş Zamanlı Kan Bağışı
5 / 11 / 2018

Kızılay kan bağışı noktaları, her yıl 29 Ekim- 4 Kasım 2018 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası’nda bu yıl AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile önemli bir iş birliği gerçekleştirildi.

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarına AK Parti Sivas Milletvekili Sayın Semiha Ekinci, AK Parti Hatay Milletvekili Sayın Sabahat Özgürsoy, İzmit Milletvekili Sayın İlyas Şeker, Çankırı Milletvekili Sayın Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Sayın Salim Çivitcioğlu başta olmak üzere; AK Parti İl ve İlçe Başkanları, Kadın Kolları ile Gençlik Kollarının İl ve İlçe Başkanları ve Belediye Başkanları katılım sağladı. Aynı zamanda Türk Kızılay Şube Başkanlarının da bulunduğu kan bağışı etkinlikleri süresince çok sayıda üye kan bağışında bulundu.

Renkli anların yaşandığı etkinlikler sırasında ayrıca Adana’da kan bağışçılarına aşure ikramı yapıldı.

“Ülkemizin Kan İhtiyacı Konusunda Üzerimize Düşen Vazifeyi Yerine Getirmek Adına Bu Etkinliği Organize Ettik”

AK Parti Kadın Kolları Artvin İl Başkanı Gürsel Güray yaptığı açıklamada, “Ülkemizde 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanmakta olan Kızılay Haftası kapsamında, AK Parti Kadın Kolları Teşkilatları tarafından 81 ilde eşzamanlı “Kan Ver Hayat Kurtar” etkinliği organize edilmiştir. Artvin Belediyesi’nin desteğiyle Kadın Kolları İl Teşkilatı olarak bizler de toplumsal farkındalık oluşturmak, Kızılayımız tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesine destek olmak, ülkemizin kan ihtiyacı konusunda üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek adına bu etkinliği organize ettik. Organizasyonumuzda bizlere destek veren Başta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe olmak üzere duyarlı tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor; kanın acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu bu vesileyle bir kez daha vurgulamak istiyoruz.” dedi.

“Umut Ediyoruz Ki Bu Duyarlılık Hem Şehrimizde Hem De Ülke Genelinde Devam Eder”

Kan her zaman lazım diyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe konuşması sırasında, “Kan bağışını bir ibadet gibi düşünmeliyiz. Kan her zaman lazım dünya üzerinde kan ulaşmadığı için hayatını kaybeden 100 binlerce insan var. Bizde AK Parti Kadın Kolları Teşkilatımız ve belediye çalışanlarımızla birlikte bir duyarlılık oluşsun hem de ihtiyacı olan insanlar için faydalı olsun diye böyle güzel bir çalışmaya imza attık. Umut ediyoruz ki bu duyarlılık hem şehrimizde hem de ülke genelinde devam eder. İnşallah bu kanlar ihtiyacı olan insanlara şifa olur.” dedi.

“Kan Bağışında Bulunan Herkese Çok Teşekkür Ediyoruz"

AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım konuşması sırasında "Kan bağışında önemli faaliyetler yürüten Kızılay'a teşekkür ediyorum. Kızılay Haftası nedeniyle biz de Çankırı'da farkındalık oluşturmak adına Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olarak etkinlik düzenledik. Bu anlamda da biz bütün hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyoruz. Kan bağışı yapan herkese de çok teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

“Yardımsever Olmak Kanımızda Var”

AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Çakıroğlu Güneş etkinlik sırasında yaptığı konuşmada ’’Birimizin canı yandığında hepimizin yanar, yardımsever olmak kanımızda var. Bizler toplum olarak birbirinin derdiyle dertlenebilen, bağları kuvvetli bir yapıya sahibiz. Bir cana bir umut olabilirsek ne mutlu bizlere. Bu vesileyle Kızılayda gece gündüz demeden çalışan, bu işe gönül veren arkadaşlarımıza emekleri için şükranlarımızı sunuyor ve Kızılay Haftasını kutluyorum.’’ şeklinde konuştu.

“Kızılayın Kızılay Haftası Kutlu Olsun”

AK Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Sert etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, ’’Öncelikle savaş ve doğal afetler sonrasında, dünyanın en uzak yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine bile karşılık beklemeksizin bütün insani ihtiyaçlarını karşılayarak şefkat elini uzatan Kızılayın Kızılay Haftası Kutlu olsun. Kızılay Haftası kapsamında 81 ilimizde AK Parti Teşkilatları olarak “Kan ver Hayat Kurtar” adıyla burada kan bağışın da bulunduk. Kan bağışlamak toplumsal bir olaydır. Bağışladığımız bir damla kan bir can demek olduğunu biliyoruz. AK Parti Düzce İl Gençlik Kolları olarak bu sorumluluk içinde hareket etmek istedik. Kan bağışı konusunda herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum.” ifadelerinde bulundu.

 • Resim : 1
 • Resim : 2
 • Resim : 3
 • Resim : 4
 • Resim : 5
 • Resim : 6
 • Resim : 7
 • Resim : 8
 • Resim : 9
 • Resim : 10
 • Resim : 11
 • Resim : 12
 • Resim : 13
 • Resim : 14
 • Resim : 15
 • Resim : 16
 • Resim : 17
;