;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Önemli İş Birliği
24 / 12 / 2018

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay Bursa Kan Bağışı Merkezi arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından belirlenen okullarda kan bağışı konusunda eğitimler verilerek; öğrenci ve velilerin de destekleriyle kan bağışı kampanyaları düzenlenecektir.

 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay Bursa Kan Bağışı Merkezi arasında düzenlenen protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kızılay Güney Marmara Kan Bölge Müdürü Dr. Nihat Çakır ve Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan katıldı.

 

Gönüllü ve düzenli kan bağışının önemi konusunda öğrenciler ve velilerin bilgilendirilmeleri ile kan bağışının bir davranış şekline dönüştürülebilmesinin amaçlandığı iş birliği protokolü kapsamında; 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda il genelinde belirlenen okullarda çeşitli eğitim ve kan bağışı kampanyaları düzenlenecektir.

 

İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kızılay’ın ulusal ve uluslararası alanda her türlü koşulda insanlara yardım elini uzatan ülkenin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olduğunu belirtti. Kızılay’ın önemli bir misyon üstlendiğini de söyleyen Dülger, “Bugüne kadar yüz binlerce aileye yardım ulaştıran Kızılay, milletimizin yardımlaşma ve dayanışma gücünü harekete geçirerek, insani değerlerin güçlenmesine, toplumlar arasında barış ve dostluk köprülerinin kurulmasına önemli katkı sağlamaktadır. Bir insanı kurtaran bütün dünyayı kurtarır. İmzalanan bu protokolle öğrencilerimizde kan bağışı, insan hayatına verilen değer, paylaşma ve yardımlaşma konularında farkındalık sağlanmasını hedefliyoruz” dedi.

  • Resim : 1
  • Resim : 2
;