;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışladı
8 / 1 / 2019

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay Bursa Kan Bağışı Merkezi arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Toplumda düzenli kan bağışının önemi hususunda farkındalık oluşturmak, gelecek nesillerin bu konuda bilinçli birer birey olmalarını sağlamak amacıyla imzalanan iş birliği protokolü kapsamında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası okul yönetimi, öğrenciler, veliler ve Bursalılar tarafından büyük gördü. Aynı zamanda kuruluşunun 150. yılını kutlayan Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2014 yılından bu yana "Bir İnsanı Kurtaran Bütün Dünyayı Kurtarır" sloganıyla dördüncüsü gerçekleştirilen kampanya ile bu yıl 161 ünite kan bağışı alınmış ve toplam 858 ünite kan bağışına ulaşılmıştır.

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Ay, etkinlik sırasında yaptığı konuşmada önemli bir bağış rakamına ulaştıklarını ifade ederek tüm okullara örnek olmak istediklerini söyledi. Ay, "Bir gün boyunca süren kan bağışı faaliyetinde 161 ünite kan bağışı ile birlikte tek seferde bağışlanan en yüksek rakama ulaşılmıştır. Okulda 2014 yılından beri yılda iki kez tekrarlanan kan bağışlarında toplamda ise 858 ünite kan bağışlanmıştır. Kan bağışına destek veren okul personeline, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ederiz" dedi.

  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
;