;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Nilüfer Belediyesinden Kan Bağışına Destek
31 / 1 / 2019
Nilüfer Belediyesi ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi iş birliğiyle Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde bir kan ve kök hücre bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere belediye çalışanları, sivil toplum kuruluşları ve Nilüferlilerin yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında 148 ünite kan bağışı alındı.

“Bütün Vatandaşlarımızı Kan Bağışlamaya Davet Ediyorum”

Kan bağışında bulunarak kampanyaya destek olan Başkan Mustafa Bozbey etkinlik sırasında yaptığı konuşmada “Bütün vatandaşlarımızı kan bağışlamaya davet ediyorum. Kan bağışçıları çoğalırsa kurtarılan hayatları artırmış oluruz. Hepimiz bu konuda duyarlı olmalıyız. Belirtilen aralıklarla mutlaka kan bağışlamalıyız. Kan ve kök hücre bağışçısı olmak çok anlamlı. Lösemili çocuklarımız için kök hücre çalışmalarına mutlaka destek olmak gerekiyor. Ben bugün bağışta bulunan tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. İnsanlık adına teşekkür ediyorum. Buradaki toplanan tüm kanlar yurt içi ve yurt dışında dahi bekleyen insanlara ulaştırılıyor. Buradaki bağışların özellikle kök hücrenin uluslararası anlamı da var” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
;