;
KAN HİZMETLERİ HABERLERİ
Kampüsün Kanında Hayat Var
20 / 3 / 2019
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 8. Geleneksel ‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ kan bağış kampanyası Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Türk Kızılay Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç ve çok sayıda davetlinin katılımlarıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik Türk Kızılay Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç’in açılış konuşması ile devam etti. Aydın Ergenç konuşması sırasında sekizincisini düzenleyecek olduğumuz ‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ projesi sizlerin sayesinde bugünlere geldi ve önümüzdeki yıllarda da bu devam edecek.” dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesinin kan bağışı konusunda örnek olduğunu belirten Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük,  "Kampüsün Kanında Hayat Var 8. yılında ve hep rekorunu kırdı. Zonguldak kan bağışı konusunda İller kıyaslamasında inanılmaz derecede yüksek noktada. Hele ki Bülent Ecevit Üniversitesi ise Türkiye’de büyük bir örnektir. İl de alınan kan bağışlarının yüzde 25’inden fazlası üniversite kaynaklı olarak alınıyor. Bu oldukça güzel bir başarıdır. 8 yıl önce başlayan böyle güzel bir kampanyanın 8 yıl sürdürülebilirliğini sağlamak ise kendi adıma zaten bir başarıdır. Ben aranızda olmaktan gurur duyuyorum.” dedi. Konuşmasının sonunda Alper Küçük tarafından, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya ödül ve plaket takdim edildi.
 
Önümüzdeki Yıllarda Da Bu Kampanya Devam Edecek

Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı konuşmada ise ödül için teşekkür ederek şunları söyledi: Bu kampanya ile birlikte BEÜ Türkiye’de örnek oldu. Önümüzdeki yıllarda da bu kampanya devam edecek. Bu ödül ve plaket için teşekkür ediyorum.”

Vali Erdoğan Bektaş yaptığı konuşmada, “Güzel bir şeye vesile olmak için buradayız. ‘’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ projesi 8 yıldır sürdürülüyor ve önemli başarılara imza atıldı. Toplanan kanlar ihtiyacı olanlara ulaştırılacak. Zonguldak kan bağışı konusunda çok hassas ve bundan dolayı mutluyuz. Bu duyarlılık önemli. Öğrencilere ve üniversite yönetimine, Kızılay yönetimine teşekkür ediyoruz. Ellerinize sağlık. Bu başarını gelişerek devam edeceğini biliyoruz.“ dedi.

Vali Erdoğan Bektaş ve konuklar; açılış töreninin ardından kan bağışlayan üniversitelilerle sohbet ederek, öğrenciler tarafından oluşturulan iz bırak köşesinde renkli boyalarla iz bıraktılar.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
;