Türk Kızılay İle Özçelik-İş Sendikası Arasında Önemli İş Birliği

PAYLAŞ:   
21/01/2020

Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Güvenli Kan Temini” projesi kapsamında Özçelik-İş Sendikası ile önemli bir protokole imza atıldı.
 
Türk Kızılay Genel Merkezinde gerçekleştirilen imza töreni Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN’ın açılış konuşmasıyla başladı. Protokol, açılış konuşmasının ardından Genel Müdür Dr. İbrahim ALTAN ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcı Bayram ALTUN’un karşılıklı imzasıyla hayata geçirildi.  
 
Hayata geçirilen iş birliği protokolü kapsamında Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Özçelik-İş Sendikası üyelerine ve bünyesindeki çalışanlara kan bağışı hakkında eğitimler verilerek; kan bağışının önemi hususunda sahip oldukları bilincin güçlenmesi yönünde faaliyetlerde bulunulacaktır. Ayrıca Özçelik-İş Sendikası’nın önereceği lokasyonlarda, belirli periyotlarda Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından kan bağışı ekipleri görevlendirilecek ve bu alanlarda üyeler ile çalışanların kan bağışında bulunması sağlanacaktır.

;