Adana Bölge Adliye Mahkemesinin Kan Bağışına Desteği Sürüyor

PAYLAŞ:   
24/01/2020

Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi ve Adana Bölge Adliye Mahkemesi iş birliği ile gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyalarının ikincisi gerçekleştirildi.

Adliye binasında düzenlenen ve yoğun ilgi gören kan bağışı kampanyasına; Adalet Komisyonu Başkanı Hakan Kuzu, Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile adliyede görev yapan çok sayıda hakim, savcı ve yargı çalışanı kan bağışlayarak destek sağladı.

“Kan Bağışında Bulunmak Toplumsal Bir Sorumluluktur”

Etkinlik sırasında açılış konuşmasını yapan konuşan Başsavcı Sabri Beytorun, kan bağışının toplumsal bir sorumluluktur ve aynı zamanda duyarlı bir vatandaş olmanın gereği olduğunu dile getirdi. Beytorun, “ Kan bağışlayıp hayat kurtaran bir kurum olmak için Kızılay ile ortaklaşa bu çalışmaya imza attık. Adliyemizde, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gönüllü kan bağışçıları, bu etkinliğe katılarak insani duyarlılıklarını gösterdiler. Etkinliğe katılarak duyarlılık gösteren, bir hayatın kurtarılmasına vesile olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise kampanyaya destek veren Adana Bölge Adliye Mahkemesi çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etti. Adalet Komisyonu Başkanı Hakan Kuzu’ya ise desteklerinden ötürü minnettar olduğunu dile getirerek, teşekkür plaketi takdim etti.

;