Gelir İdaresi Başkanlığına Teşekkürler

PAYLAŞ:   
25/02/2020

Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Güvenli Kan Temini” projesi kapsamında, belirli sayılarda kan bağışında bulunan bağışçılarından sonra kan bağışında başarı gösteren kurumlara da kurumsal madalya takdimi sürüyor.

Kan bağışının önemi konusunda büyük bir duyarlılık gösteren Gelir İdaresi Başkanlığı ve Kızılay iş birliğiyle 2017 yılında başlayan kan bağışına yönelik faaliyetler büyük bir başarı ile devam ediyor. Gelir İdaresi Başkanlığı destekleriyle Türkiye genelinde gerçekleşen kan bağışı kampanyalarında; 2017 yılında 2.481 ünite, 2018 yılında 3.007 ünite ve 2019 yılında 2.531 ünite olmak üzere bugüne kadar toplam 8.019 ünite kan bağışı alındı.

Gelir İdaresi Daire Başkanlığı’nda T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Dinçbaş, GİB Başkanı Bekir Bayrakdar, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda görev yapan üst bürokratlar ile Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu’nun katılımlarıyla Vergi Haftası kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında 2017 yılından bu yana 8.019 ünite kan bağışı alınması yönünde ilgi ve desteklerini esirgemeyen Gelir İdaresi Daire Başkanı Bekir Bayrakdar’a, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu tarafından Platin Levha ve Platin Madalya takdim edildi.

;