Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi Kan Bağışladı

PAYLAŞ:   
25/02/2020

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi arasında “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı” projesi kapsamında 2016 yılında imzalanan iş birliği protokolüne yönelik faaliyetler hızla devam ediyor.

Proje ile gönüllü ve düzenli kan bağışının önemi konusunda başta öğrenciler olmak üzere; okul idarecileri, öğretmenleri ve personellerinin kan bağışının önemi konusunda sahip oldukları bilgiyi güçlendirmek ve kan bağışında bulunmalarını sağlamak amaçlandı. Proje kapsamında Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nde bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kampanyaya Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Vekili Ramazan Saygılı, Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi Müdürü Murat Özdemir, Müdür Yardımcısı Sinan Burak Toptaş ve Matematik Öğretmeni Sakup Fersak’ın katılım sağladı.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Vekili Ramazan Saygılı etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, “Kampanya öncesinde okul öğrencilerimize kan bağışı sürekliliğinin önemi ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla bu tarz etkinliklerin gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir. Bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Kan bağışlayan her birey birer kahraman, hayırseverdir. Kan bağışının önemini çocuklarımıza da öğretmeliyiz. İyilik yolunda neferler yetiştirmeliyiz. Unutulmamalıdır ki bir gün bizler de kana ihtiyaç duyabiliriz” dedi.

;